TAUPYKITE SAVO PINIGUS, LAIKĄ, ENERGIJĄ, SVEIKATĄ             Bankinės/finansinės konsultacijos                                                        PASITIKĖKIT IR PATIKĖKIT SAVO FINANSINIUS RŪPESČIUS PROFESIONALAMS                                   buivydas@bfkonsultacijos.lt;                       8 698 32131;         PASITARKITE, PASIKONSULTUOKITE       8 698 32131    info@bfkonsultacijos.lt
...
SVARBI INFORMACIJA!
Sužinokite, kodėl mūsų paslaugos jums yra reikalingos.

Kraunama ...

 
D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kas ir kokiais atvejais dažniausiai kreipiasi į Jus?
Kaip taisyklė, į  mus kreipiasi įmonės vadovai ir savininkai. Dažniausiai dėl:
- noro gauti geriausią galimą finansavimosi spendimą (arba peržiūrėti turimus įsipareigojimus) ir  turėti pasirinkimą – kelias alternatyvas;
- nepriklausomos ir  nešališkos nuomonės  apie savo įmonės finansinę būklę ;
-  jau esančių finansinių sunkumų ir antikrizinių priemonių;
Dėl sutaupytų lėšų, laiko, energijos bei  sveikatos, kreiptis į mus visada verta.

2. Kodėl turėtume kreiptis  į  Bankinės/finansinės konsultacijos, Buivydas ir partneriai, o ne ieškoti pagalbos kitur?
Mes - ypač specializuota bankinių/finansinių paslaugų kompanija. Mūsų komandą išskirtinai sudaro ilgametes ir sėkmingas bankines patirtis turintys profesionalai. Tai mums suteikia galimybę matyti finansus ne tik jūsų ar finansų analitikų, bet ir  „bankininkų akimis“, užtikrinti operatyvumą,  išnaudoti savo žinias, patirtis ir dalykinius ryšius. Mes nešališki, nes nepriklausom bankams, Nekilnojamo turto agentūroms ar kitoms suinteresuotoms grupėms – labiausiai esame suinteresuoti rasti geriausią sprendimą savo klientui. Be to, mes esame lengvai pasiekiami Vilniuje ir Klaipėdoje.

3. Mes jau naudojamės banko finansinėmis paslaugomis – turime kreditus, ir šiaip su banku turime gerus santykius. Kuo Jus galite būti naudingi mūsų kompanijai?
Galime įvertinti, ar naudojate tinkamiausius banko produktus bei informuoti apie galimas alternatyvas, produktų bei sąlygų kombinacijas. Tai leistų efektyviau išnaudoti jūsų įmonės finansus, parinkti jums tinkamiausius sprendimus bei  finansavimo formas. Tai dažnai galima optimizuoti ir jūsų banke.

4. Mes turime puikų vadybininką savo banke. Mes visą laiką tariamės su juo dėl bankinių paslaugų. Manote, kad neužtenka  jo komentarų?
Taip, manome, nes net aukščiausios kvalifikacijos banko darbuotojas visada yra suinteresuotas ar įtakojamas parduoti savo banko produktus. Tai daro jį šališku, nors pats jis gali būti ir puikus žmogus. Be to, banko vadybininkai yra apriboti savo banko teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis. Tuo tarpu mes galime duoti nepriklausomą ekspertinę išvadą apie visas galimas alternatyvas.

5. Kodėl turėtume kreiptis į konsultantus, pavyzdžiui dėl paskolos verslui? Juk galima ir pačiam nueiti į banką ?
Be abejonės, galima. Tik ar tai geriausias sprendimas, nes:
-  kaip Jus įvertinsite, ar tikrai gavote geriausią pasiūlymą?
- ar  būsite tikri ir ramūs, kad pasiūlė tinkamiausią ir naudingiausią būtent jums produktą ar    paslaugą ?
- ar tikrai suvokiate savo stipriąsias/silpnąsias puses, ekoninę aplinką bei bankų elgesio/sprendimo motyvus?
-  ar Jus turite pakankamai laiko, patirties ir derybinių galimybių  derėtis su bankais gaunant optimaliausią spredimą;
-   kaip dažnai jūs tai darote?
Atsakymai sufleruoja, kad gali būti ir geresnių pasirinkimų.

6. Kokiomis priemonėmis galima pagerinti įmonės finansinę veiklą?
Finansinę veiklą galimą pagerinti įvairiais būdais. Iš finansinės pusės- peržiūrint pajamų didinimo ir išlaidų mažinimo galimybes (kiekvienu atveju tai individualu), savalaikiai nustatant finansinius sunkumus ir priemones jiems įveikti, subalansuojant piniginius srautus. Svarbu turėti ir jūsų įmonei tinkamus bankinius produktus (kartais tenka atsisakyti vienų bankinių paslaugų, pasirinkus kitus produktus), peržiūrėti santykius su tiekėjais ir pirkėjais, labiau administruoti mokėjimus bei kitomis priemonėmis, kurios nustatomos individualiai kiekvienu konkrečiu atveju.

7. Mano įmonės veikla pelninga, pinigų sąskaitose yra, su partneriais atsiskaitome laiku. Kodėl turėčiau vertinti savo įmonės finansinę būklę? Kokią naudą man iš to?
Kartais kai kurios finansinės grėsmės tik pagal šiuos svarbius kriterijus yra nepastebimos ir gali skaudžiai atsiliepti vėliau, jei laiku nebus imtasi atitinkamų priemonių. Keli pavyzdžiai - atsargų kaupimasis ar netinkami kreditų terminai. Čia kaip ir su žmogaus sveikata – svarbu savalaikiškumas ir tiksli diagnozė. Dar geriau – prevencija.  Nes ir įmonės gelbėjimas pareikalauja itin skaudžių bei brangių priemonių, ko dažnai galima išvengti laiku pastebėjus ir užkirtus kelią rimtiems finansiniams sunkumams. Kaip ir pas gydytoją – laiku aptikus ligą, ją lengviau ir išgydyti, nei kai jau labai skauda imtis drąstiškų priemonių.

8. Kaip vyksta įmonės finansinės veiklos įvertinimas, ką įmonė gauna?
Įmonė pateikia pagrindinius apskaitos dokumentus – balansą, Pelno/nuostolio atasakaitą, jei yra – Audito ir Piniginių srautų ataskaitas. Patikslinami pas buhalterį ar vadovą kiti apskaitos ir veiklos duomenys. Daroma finansinė analizė.  Įmonė gauna ekspertinę išvadą apie finansinę būklę, kur bus paskaičiuoti likvidumo, pelningumo, finansų struktūros, turto panaudojimo efektyvumo bei kiti rodikliai, įvertinama ir jų dinamiką. Paaiškiname atskirų aspektų įtaką įmonei ir jos veiklos rezultatams. Patariame kaip įmonės finansinė veikla galėtu būti efektyvesnė.

9. Mes jau gavome banko pasiūlymą dėl finansavimo. Kuo Jūsų kompanija gali būti naudinga šiame etape?
2  dalykais – pirma, pasakymu, ar pasiūlymas tikrai geras, ar yra ir geresnių, antra, - geresnių sąlygų ar alternatyvų gavimu. Mes įvertinsime, ar siūlomas produktas geriausiai atitinka įmonės poreikius, ar produkto kaina atitinka rinkoje esančias alternatyvas, ar kitos „nemielos“ banko sąlygos yra adekvačios ir neišvengiamos.

10. Kaip dažnai patartumėte vertinti įmonės finansinę būklę?
Patartina finansinę būklę vertinti kiekvieną kartą, kai sudaroma įmonės finansinė atskaitomybė (dažniausiai kas ketvirtį). Ne visada reikia daryti pilną ir išsamią finansų analizę, kartais užtenka atkreipti dėmesį į silpnas vietas ar aptarti einamą įmonės veiklą bei pasitarti dėl finansinių sprendimų. Todėl teikiame momentines (konkretus atvejis) ir nuolatines konsultacijas. Pastaruoju atveju mūsų paslaugos yra  pigesnės ir labiau prevenciškos.

11. Pradėjome bendrauti su nauju pirkėju, kuris prašo atidėti atsiskaitymą ilgesniam laikui. Kuo remiantis galėtume suprasti, ar galima jam suteikti prekinį kreditą?
Iš savo naujo partnerio galite paprašyti balanso ir pelno-nuostolio ataskaitos. Remiantis jų duomenimis mes galėtume atlikti likvidumo, finansų struktūros bei piniginių srautų analizę bei pateikti Jums išvadą apie Jūsų potencialaus partnerio finansinę būklę.

12. Sakote, kad sukuriate suskaičiuojamą naudą savo klientams. Kaip tai pasireiškia, norint gauti kreditą, juk įmonės ir taip laukia nemenkos išlaidos?
Įforminimo ir kitos panašios išlaidos bus visais atvejais. Mes naudingi nes, kaip taisykė, išsiderim mažesnes palūkanas ir mokesčius. Net ir nedidelis skirtumas tarp išsiderėtų mokesčių arba palūkanų duos apčiuopiamą naudą. Visa tai – konkretūs skaičiai, tad suskaičiuoti nesunku. Be mokesčių yra ir papildomų sąlygų bei apribojimų, kurie gali būti ne mažiau svarbūs. Mes pasirūpinsime, kad į jūsų poreikius ir situaciją būtų maksimaliai atsižvelgta. Mūsų paslaugų kainą visada atsiperka.

13. Turime finansinius įsipareigojimus bankui. Jau dabar matome, kad atsiskaityti darosi vis sunkiau. Į banką kreiptis bijome, nes išgirdus apie gresiančius sunkumus jis gali imtis drastiškų priemonių (padidinti palūkanas kaip rizikingam klientui; pareikalauti grąžinti kreditą anksčiau laiko, realizuoti įkeistą turtą). Kaip galite padėti mūsų situacijoje?
Pokalbis su banku apie įmonės sunkumus yra neišvengiamas. Geriau laiku pertvarkyti kreditą pagal įmonės naujus poreikius, negu susidurti su nemokėjimais ir sulaukti banko iniciatyvos. Tačiau  prieš einant į banką pasitarkite su mumis. Mes įvertinsim, kokio pobūdžio restruktūrizavimo jums reikia, kokiam terminui, aptarsime ko prasyti iš banko arba ko iš jo tikėtis, kokių papildomų garantijų galite Bankui pasiūlyti, t.y. sukurti tolesnę strategiją, su kuria galėsite eiti į banką prašydami konkrečių ir motyvuotų sąlygų. Tai jums žymiai naudingiau nei laukti ir gauti banko reikalavimus. Taip pat pasiūlytume ir kitas galimas priemones, kurios padėtų subalansuoti piniginius srautus.

14. Bankas atsisakė suteikti įmonei kreditą motyvuodamas netinkama finansine būkle. Ką galimą padaryti, kad vėliau galėtume tikėtis banko kredito?
Mes žinome, kaip yra vertinama įmonės finansinė būklė. Atlikę analizę, duosime konkrečias rekomendacijas dėl finansinės veiklos gerinimo, kad pagerėjus įmonės būklei ir esant poreikiui galėtumėte kreiptis į Banką pakartotinai.

15. Įmonėje kartais stringa mokėjimai. Atrodo, kad pinigų yra, bei ne tada, kai jų iš tikrųjų reikia. Ar tai reiškia, kad mums būtinas kreditas eiliniams mokėjimams užtikrinti?
Nebūtinai. Nors ir šis variantas gali būti tinkamas. Subalansuoti piniginius srautus ne visada reiškia tik papildomą finansavimą. Galimos ir kitos priemonės, kurios padėtų pagerinti įplaukų bei išlaidų balansą.

16. Kam reikalinga finansų tarnyba, ar neužtenka vien tik buhalterio?
Paprastai buhalteris užsiima įmonės apskaitos tvarkymu ir dažniausiai neturi pakankamai laiko ar kvalifikacijos informaciją analizuoti, lyginti, daryti išvadas bei teikti rekomendacijas, optimizuoti bei subalansuoti finansinius srautus. Tai atlikti gali ir mūsų kompanija.

17. Esame prekybos įmonė. Kokie finansiniai rodikliai (be pelningumo) yra svarbiausi mūsų srities įmonei?
Siūlytume ypatingą dėmesį atkreipti į turto panaudojimo efektyvumo rodiklius (prekybos skolų, debitorių, atsargų bei viso turto apyvartumą), taip pat įvertinti papildomo apyvartinio kapitalo poreikį.

18. Neturime Nekilnojamojo turto įkeisti bankui. Ar galime tikėtis iš banko kokio nors finansavimo?
Kaip taisyklė Ne. Bankai išskirtinais atvejais gali pasiūlyti finansavimo formas, kurios nėra užtikrinamos Nekilnojamojo turto įkeitimu, tačiau tai gali turėti įtaką finansavimo kainai ir kitiems reikalavimams – paprastai tokie produktai dėl savo rizikos yra brangesni už tuos, kurie užtikrinti turtu. Šiuo metu ypač sugriežtėjusios tokio skolinimo sąlygos.

19. Turime nuostolį. Ar teisingai suprantu, kad ne vienas bankas nesuteiks mano įmonei kredito?
Ne. Kvalifikuotas finansų analitikas įvertins nuostolio atsiradimo priežastį (ar tai yra pagrindinės veiklos nuostolis, ar jis perėjo į balansinį nuostolį, kokiomis aplinkybėmis jis atsirado – gal vienkartinio sandorio metu, gal neveiksnių aktyvų nurašymo metu, kitos galimos priežastis).  Galimas atvejis, kad bankai imsis finansuoti, tačiau tai gali atsiliepti kredito kainai (kreditas gali būti suteiktas brangiau) bei būti kitų reikalavimų/sąlygų.

20. Į ką dar, be įmonės finansinės atskaitomybės ir veiklos duomenų, darydami finansinę analizę kreipiate dėmesį?
Į šalies ūkio ir sektoriaus, kuriame dirbate, situaciją bei bankų veiklų specifikas. Esame ypač gerai susipažinę su visomis makroekonominėmis apžvalgomis ir rodikliais bei nuolat kontaktuojame su bankais.

21. Kokios papildomos pagalbos galime tikėtis iš jūsų tvarkant finansavimosi reikalus banke?
Padedame užpildyti paraišką, pagal suteiktus įgaliojimus atstovaujame jūsų interesams bankuose, analizuojame sutarties sąlygas, dalyvaujame derybose, padedame sutarties pasirašymo bei Hipotekos procesuose.

22. Mūsų įmonei nereikia skolintis, priešingai - dažnai mes turim lėšų sąskaitoje. Ar galite patarti, kaip panaikinti neigiamą infliacijos poveikį joms?
Žinoma, konsultuojame ir dėl taupymo, ir dėl kitų efektyvesnių  lėšų panaudojimo būdų. Deje, šiuo metu esanti ekonominė ir finansinė situacija neleidžia saugiomis priemonėmis nuvertėjimo išvengti, galima tik sumažinti infliacijos poveikį.

23. Kokias paslaugas dar, be įmonės finansinės būklės vertinimo, kreditavimo ir taupymo konsultacijų, teikia   Bankinės/finansinės konsultacijos, Buivydas ir partneriai?
Konsultacijas dėl praktiškai visų bankų produktų ir paslaugų.

24. Prisistatyme –„Apie mus“, rašote apie „finansinį švietimą“, kas tai?
Vienas iš  mūsų veiklos  tikslų yrair  finansinis švietimas. Daugelis tiek verslo, tiek namų ūkio atstovų dėl daugelio priežasčių nėra tinkamai susipažinę ir įvaldę finansų „pasaulio“.  Matome, kad dažnai trūksta elementarių žinių ar įgūdžių, kalbant  apie savo, šeimos, šalies finansus, jau nekalbant apie globalius pasaulinius finansinius ir ekonominius reiškinius. Mes nuolat įdėmiai sekame finansinį ir ekonominį tiek šalies, tiek pasaulio gyvenimą, skaitome visas makroekonomistų apžvalgas, bendraujame su bankininkais ir verslininkais bei kartą per pusmetį pristatom savo komentarus. Manome, kad savo konsultacijomis, pranešimais ar paskaitomis prisidedame prie finansinio išprusimo, o tuo pačiu ir finansinės gerovės,  kėlimo.

25. Kaip užtikrinate konfidencialumą?
Konfidencialumą užtikrinam visada, visur ir visomis priemonėmis -  Konfidencialumo susitarimais su mumis pasirašomoje sutartyje, dokumentų ir informacijos gražinimui, naikinimui, konfidencialumo sutartys tarp darbuotojų. Mes jau „išbandyti“ laike ir įvairiomis aplinkybėmis. Konfidencialumo užtikrinimas - tai vienas iš mūsų pagrindinių darbo principų, kurio besąlygiškai laikomės.